
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.5 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.15 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 16 |
| Number of Bits | 16 |
| Turn-On Delay Time | 2.1 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 4.2 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Number of Outputs | 16 |
| Independent Circuits | 2 |
| Number of Input Lines | 16 |
| Number of Output Lines | 3 |
Stock: 1252
Distributors
pcbx
Unit Price$1.05156
Ext.Price$1.05156
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.05156 | $1.05156 |
| 10 | $0.77627 | $7.76270 |
| 25 | $0.70703 | $17.67575 |
| 50 | $0.66473 | $33.23650 |
| 100 | $0.62496 | $62.49600 |
| 300 | $0.60187 | $180.56100 |
| 500 | $0.57964 | $289.82000 |
| 1000 | $0.57110 | $571.10000 |
